Misją naszego Przedszkolajest mądre i odpowiedzialne towarzyszenie dzieciom w obserwacji świata, wspieranie ich rozwoju duchowego, intelektualnego i fizycznego.

Statek, łódź, morze, kotwica – elementy codziennego życia żeglarzy czy symbole chrześcijaństwa?

W naszym Przedszkolu łączymy je harmonijnie i celowo.
Wiemy, że wśród bardzo ważnych w życiu rzeczy są także pasja, przyjaźń i przygoda. Przyjmując żeglarstwo za punkt wyjścia w organizacji pracy Przedszkola, świadomie mówimy: ta pasja pozwoliła nam odkryć w sobie siły, których nie znaliśmy, i braki, z którymi zmaganie jest naszym codziennym wyzwaniem. Pracując z dziećmi w rytm wacht, przyjmując za codzienne specyficzne nazewnictwo powszechne na pokładach żaglowców, chcemy, by poprzez symulację dalekomorskiego rejsu dzieci uczyły się, że:
– jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych,
– każdy z nas musi podejmować różne decyzje i brać za nie odpowiedzialność,  – niektóre z nich muszą być podjęte samodzielnie, nawet jeśli mają ogromny wpływ na innych,
– wszyscy popełniamy błędy i warto się na nich uczyć, choć ta nauka będzie trwała całe życie.
Jako żeglarze wiemy, że każdy z nas jest kapitanem statku, który nazywa się – nasze życie. Tylko od nas zależy, czy dopłyniemy do upragnionego celu, czy rozbijemy się o skały na mieliźnie.
W Przedszkolu chcemy pomagać dzieciom bezpiecznie rozpoznawać mielizny i je omijać, wspierać w nawigowaniu własnym życiem, pokazywać nowe lądy i zachęcać do ich poznawania.